Sublimacja - naprasowanki na koszulki

Ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku serii krótkich, gdzie ważna jest fotograficzna jakość nadruku. W tym przypadku uzyskujemy jaskrawe odcienie kolorów. Nadruki stosuje się m.in. na ceramikę, blachy aluminiowe czy tkaniny poliestrowe (naprasowanki na koszulki).

Metoda ta posiada pewne ograniczenia, mianowicie pozwala na wykonanie nadruku tylko na zewnętrznej części kubka (bez ucha i miejsc wokół niego). Kubki znakowane sublimacją nie mogą być poddawane zmywaniu mechanicznemu, gdyż stosowana chemia i temperatura są zbyt agresywne i nadruk mógłby ulec uszkodzeniu.Aby wykonać nadruk sublimacją:

 1. Przygotowujemy projekt nadruku
 2. Drukujemy go na papierze sublimacyjnym przy użyciu specjalistycznych atramentów i drukarki
 3. Po wydruku, papier owijamy wokół kubka
 4. Zabezpieczamy go specjalną opaską, którą przytrzymujemy w jednym miejscu klamrą
 5. Tak przygotowane kubki trafiają do wypału
 6. Po wygrzaniu wyciągamy kubki z pieca i w specjalnych rękawicach ochronnych ściągamy opaskę oraz papier transferowy
 7. Następnie kubki odstawiamy do swobodnego wystygnięcia

Kubki nie mogą zostać schłodzone gwałtownie, gdyż ich struktura stałyby się bardzo krucha i mogłaby ulec uszkodzeniu przy każdym, nawet najmniejszym uderzeniu. Równomierny rozkład temperatury jest w zasadzie najważniejszym elementem w procesie wgrzewania nadruków metodą sublimacji.

Nadruk na odzież najwyższej jakości

Jeżeli szukasz trwałej naprasowanki na koszulki o fotograficznej jakości nadruku, to ta technologia jest dla Ciebie.

Naprasowanki na koszulki wykonuje się właśnie techniką sublimacyjną. Najlepiej sprawdzają się one w przypadku poliestrowej odzieży sportowej. Farbę nanosi się na tkaninę w wysokiej temperaturze. Metoda jest dedykowana wyłącznie białemu i innym bardzo jasnym kolorom tkanin. Wówczas osiągamy satysfakcjonującą jakość naprasowanek na koszulki.

Do największych zalet druku sublimacyjnego zaliczamy:

 • brak pikseli na nadruku – barwnik jest nakładany w sposób, który eliminuje rastrową strukturę wydruku,
 • najwyższą jakość obrazu,
 • 24-bitową głębię koloru,
 • bardzo trwały wydruk,
 • wysoką odporność na pranie, ścieranie suche i mokre oraz na światło słoneczne,
 • nadruk wodoodporny.

Największą wadą nadruku sublimacyjnego jest cena w stosunku do pozostałych opcji nadruków. Naprasowanki na koszulki wykonane w technice sublimacji są nie tylko trwałe, ale przede wszystkim bardzo efektowne. Fotograficzna jakość druku w połączeniu z indywidualnym projektem sprawiają, że zyskujecie Państwo prawdziwie oryginalną odzież sportową, reklamową czy promocyjną. W Allprints oferujemy szeroki wybór metod poligraficznych do stosowania na różnych materiałach. Jesteśmy doświadczonym dostawcą odzieży reklamowej i personalizowanej z nadrukiem. Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań na temat realizacji zamówień.