TECHNOLOGIE DRUKU

dowiedz się jak powstają produkty z nadrukiem

Sitodruk to metoda polegająca na nakładaniu na materiał farb z wykorzystaniem czterokolorowego sita.  Świetnie sprawdza się w nadrukach na odzieży roboczej i reklamowej, torbach ekologicznych a także torbach foliowych, gadżetach reklamowych, metalu, PCV, folii, papierze, szkle, drewnie itp.

Druk bezpośredni to nowość na rynku i najszybciej rozwijająca się gałąź druku na odzieży. W tej metodzie nie jest potrzebne przygotowanie klisz, matryc czy sit. Polega on na bezpośrednim naniesieniu wzoru z grafiki rastrowej na tekstylia, w tym głównie bawełnę, przy pomocy drukarki cyfrowej.

Sublimacja jest to metoda zarezerwowana dla krótkich serii, jej niewątpliwą zaletą jest fotograficzna jakość nadruku. Drukując sublimacją uzyskujemy jaskrawe kolory nadruku.

Folie termo transferowe to najtrwalsza, znana metoda tworzenia nadruków, polegająca na wycięciu wzoru z pokrytej klejem folii, a następnie wgrzaniu jej w materiał za pomocą prasy termo-transferowej. Folia flex nie wymaga przygotowywania matryc.

Haft komputerowy - to najtrwalsza technika zdobienia tkanin i odzieży przy pomocy wzorów wyszywanych specjalnymi nićmi hafciarskimi. Haft komputerowy możemy zaliczyć do jednej z najbardziej ekskluzywnych metod zdobienia tekstyliów.